
Ups Sebz
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | UPS System |
| Dominant Color | Beige |
| Power Capacity | 1000 VA |
| Output Voltage | 230V AC |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Dimensions | 400x200x150 mm |
| Weight | 10 kg |
| Usage | Backup power for home or small office electronics |
| Efficiency | 85% |
| Features | Reliable power, Long battery life, Easy maintenance, Pure Sinewave, Competitive price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MICROTEK INTERNATIONAL PVT LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy UPS & Power Supply in bulk from MICROTEK INTERNATIONAL PVT LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
08AAACM0092P1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAACM0092P1Z7
Jaipur, Rajasthan
Director
Mr. Sanjay Kapoor
Address
H-56, Jhakeshwar Marg, Bani Park, Jaipur, Rajasthan, 302016, India
computer ups in Jaipur
Report incorrect details

































