
Ups Power Supply
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Clariion
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 220/230V |
| Input Power Factor | 0.82 |
| Voltage Range | +/-40% |
| Frequency Range | 46-54Hz |
| Output Voltage | 220V |
| Inverter Efficiency | 89% |
| Overload Capacity | 110% |
| Usage | Small networks, labs, medical equipment, process control |
| Features | Power protection, High efficiency, Overload protection, Wide input voltage, Long battery life |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DATEX ELECTRONICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get UPS & Power Supply from DATEX ELECTRONICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
1991
GST NO
07AAACD0978M1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACD0978M1ZD
Gurugram, Haryana
Director
Mr. Pawan Gupta
Address
Plot No. 660, Sector 37, Pace City- II, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details
































