
Ups Power Supply - 1kva To 200kva, 230v/400v Input, Pure Sine Wave Output | High Efficiency, Overload Protection, Quick Transfer Time, Reliable Power
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Perfect Technologies
In Stock
Product Specifications
| Rating | 1kVA-200kVA |
| Input Voltage | 230V/400V |
| Output Voltage | 230V/400V |
| Frequency | 50Hz |
| Efficiency | 90%+ |
| Usage | Backup power for critical loads |
| Waveform | Pure sine |
| Features | Reliable power, Pure sine wave, High efficiency, Quick transfer, Overload protection |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Others, Western Union, Cheque |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Packaging Details | Cartoon, Wooden Crate & Bubble Wrapper |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | 9001 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AANFP7305A1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AANFP7305A1ZA
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. S N Anand
Address
#393/B, 4th Cross, 6th Main, Banashankari Stage 1, Srinagar, Bengaluru, Karnataka, 560050, India
high voltage power supply in Bengaluru
Report incorrect details





















