
Ups Plastic Moulding
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | ABS Plastic |
| Color | White |
| Length | 150-300mm |
| Width | 50-100mm |
| Thickness | 5-10mm |
| Weight | 100-500g |
| Usage | UPS system components; protection and enclosure. |
| Features | Durable Design, Customizable, Wide Application, Precise Fit, Easy Installation |
Company Details
F.S.T. POLYMERS (I), Established in 2000 at Noida in Uttar Pradesh, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier,Trading Company of Injection Moulding in India. F.S.T. POLYMERS (I) is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading UPS Plastic Moulding, F.S.T. POLYMERS (I) has made a reputed name for itself in the market with high-quality Molded Electrical Components, UPS Plastic Moulding, etc.
Focusing on a customer-centric approach, F.S.T. POLYMERS (I) has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Injection Moulding in bulk from F.S.T. POLYMERS (I) at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, F.S.T. POLYMERS (I) has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Injection Moulding in bulk from F.S.T. POLYMERS (I) at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
22
Establishment
2000
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Tauqueer Khan
Address
C-236, Sector-10, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Injection Moulding in Noida
Report incorrect details




















