
Ups Inverter
Price: 10000.00 INR / Unit
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 40x30x20 cm |
| Weight | 15 kg |
| Power | 1000 VA |
| Output Voltage | 230V |
| Battery Type | Lead-acid |
| Material | Metal |
| Input Voltage | 230V |
| Features | Reliable power, Long backup, Easy operation, Cost effective, Versatile use, Durable design, Seamless switch, Redundant design |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Week |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | ARYA ELECTRONICS |
| Product Unit | 15 Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 55 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Producer
Employee Count
16
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AADFA5016H1ZZ
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADFA5016H1ZZ
Sihor, Gujarat
Proprietor
Mr Mahesh Patel
Address
No. 198/1, Gidc-4, B/H Sitaram Weigh Bridge, Sihor, Ghanghali Road, Dist- Bhavnagar, Sihor, Gujarat, 364240, India
digital inverter in Sihor
Report incorrect details










































