
Ups Inverter - Premium Quality Materials | Efficient Power Backup Systems For Reliable Energy Supply
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Power rating | 1500VA |
| Input voltage | 230V AC |
| Output voltage | 230V AC |
| Battery type | Lead-acid |
| Weight | 10kg |
| Features | Power backup, High efficiency, Reliable system, Long lasting, Easy to use, Cost effective, Safe operation |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 5-6 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VAISHNAVI ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Inverters & Ups Equipment in bulk from VAISHNAVI ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ATAPK7553R1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ATAPK7553R1Z1
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Anil Monga
Address
BE-353, Street No- 6, Hari Nagar, Near Vatika Appartment, Rajouri Garden, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details



































