
Ups Battery Rack - Color: Black
Price: 1000.00 INR / Piece
(1000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Material | Steel |
| Color | Black |
| Dimensions | 40x30x20 cm |
| Weight | 10 kg |
| Load Capacity | 150 kg |
| Usage | Supports and protects battery banks in industrial settings. |
| Finish | Polished |
| Features | Durable, Corrosion Resistance, Rust Proof, Secure Storage, Easy Assembly, Space Saving |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 500 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 1000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Deepa Industries |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Quality : Very Good
Finishing : Polished
Attribute : Durable
Country of Origin : India
Feature : Corrosion Resistance, Rust Proof
Quality : Very Good
Finishing : Polished
Attribute : Durable
Country of Origin : India
Feature : Corrosion Resistance, Rust Proof
Company Details
Deepa Industries, Registered in 2010 at Gurugram in Haryana, is a leading Manufacturer,Supplier of Office Furniture in India. Deepa Industries is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Ups Battery Rack, Deepa Industries has made a reputed name for itself in the market with high-quality Ups Battery Rack, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Deepa Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Office Furniture in bulk from Deepa Industries at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Deepa Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Office Furniture in bulk from Deepa Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Manish Goel
Address
No. 506, Sector 14, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















