
Ss Pot Racks
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 28cm |
| Height | 12cm |
| Weight | 1.5kg |
| Handles | Bakelite |
| Lid | Tempered Glass |
| Spoons | 3pcs |
| Features | Durable, Easy Cleaning, Heat Resistant, Stylish Design, Space Saving, Food Safe, Rustproof, Multifunctional |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, So Good Kitchen Equipment has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Furniture in bulk from So Good Kitchen Equipment at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Veeresh
Address
7-2-2, Neemkar Nagar, Sanathnagar, Hyderabad, Telangana, 500018, India
stainless steel rack in Hyderabad
Report incorrect details






































