
Ss Plates - Stainless Steel, Durable And Versatile For Industrial Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Thickness Range | 1-50 mm |
| Width Range | 1000-3000 mm |
| Length Range | 2000-6000 mm |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Grade | 304, 316 |
| Usage | Industrial applications, fabrication, construction |
| Features | High Strength, Long Life, Durable, Corrosion Resistant, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJGIRI METAL CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Steel & Stainless Steel Products & Components in bulk from RAJGIRI METAL CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Mahendra Jain
Address
89-91, 3rd Kumbhar Wada, 1st Floor, Flat No 113, Bhandarwada Ln, Chor Bazaar, Kamathipura, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
t plates in Mumbai
Report incorrect details



































