
Ss Plan Washer - Stainless Steel, 6-25 Mm Diameter, 1-3 Mm Thickness | High Durability, Corrosion Resistant, Customizable
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Mill |
| Diameter Range | 6-25 mm |
| Thickness Range | 1-3 mm |
| Tolerance | +/- 0.1mm |
| Usage | Fastening applications, washers, industrial use |
| Standards | ASTM, ISO |
| Features | High durability, High strength, Corrosion resistant, Wide usage, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ganpat Steel Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Washers in bulk from Ganpat Steel Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Retailer
Employee Count
10
Establishment
2004
GST NO
27AAGFG3758B1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAGFG3758B1ZJ
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Jagdish Bishnoi
Address
Room No. 12, 1St Floor, Khosawala Bldg, 67, Dr. M. G. Mahimtura Marg, 3Rd Kumbharwada, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
can washer in Mumbai
Report incorrect details



































