
Ss Pipes
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Sg Stainless Steel
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Outer Diameter | 6-100 mm |
| Wall Thickness | 1-10 mm |
| Length | 6 m |
| Surface Finish | Polished |
| Standards | ASTM/ASME |
| Usage | Plumbing, chemical processing, and industrial applications. |
| Features | Corrosion resistant, High strength, Durable pipes, Versatile use, Easy welding |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Supply Ability | depends Per Month |
| Delivery Time | depends Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Loose |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Suneet Garg
Address
PP-22, shop-2, Anand Parbat Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details

































