
Ss Pipes - High-quality Stainless Steel, Durable And Long-lasting For Commercial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Diameter Range | 10-100mm |
| Wall Thickness Range | 1-10mm |
| Length Range | 1000-6000mm |
| Surface Finish | Polished |
| Grade | 304, 316 |
| Usage | Industrial plumbing, chemical processing, food & beverage applications |
| Features | High Strength, Long Life, Durable, Commercial Use, Various Sizes |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Apurvi Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from Apurvi Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Kadi, Gujarat
Proprietor
Mr. Ashish Trivedi
Address
Nandan Shan Road, Near Hotel Kalapi, Village - Rajpur, Dist-Mehsana. Kadi, Gujarat, 382740, India
Stainless Steel Pipes in Kadi
Report incorrect details























