
Ss Pipe - Premium Quality Stainless Steel, Durable And Versatile For Various Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| OD Range | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Polished |
| Standards | ASTM |
| Usage | Fluid transfer, structural support, various industrial applications |
| Features | Corrosion resistant, High strength, Durable, Versatile, Precise dimensions |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAGNUM METALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from MAGNUM METALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2015
GST NO
27BUQPP8912B1ZB
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BUQPP8912B1ZB
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Dhanraj Patel
Address
Shop No-4, Mahimwala Building No-28, Ground Floor, 12th Khetwadi Lane, Below Canara Bank, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
Stainless Steel Pipes in Mumbai
Report incorrect details

























