
Ss Pipe By Sambhav Metal & Alloys
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Outer Diameter | 6-150mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Finish | Polished |
| Grade | 304/316 |
| Usage | Fluid transfer in power plants and various industries |
| Features | High sturdiness, Excellent finishing, Rust proof, Fluid circulation, Robust design |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
High sturdiness
Excellent finishing
Rust proof
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sambhav Metal & Alloys has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from Sambhav Metal & Alloys at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AJLPJ8282H1ZQ
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AJLPJ8282H1ZQ
Mumbai, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr. Vijay Jain
Address
Sindhi lane, 32 dhiraj bhuvan building, 4th floor, room no-25, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
Stainless Steel Pipes in Mumbai
Report incorrect details






























