
Stainless Steel Pipe - High Performance And Long Lasting Durability | Innovative Technology And Superior Raw Materials
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Grade | 304/316 |
| Diameter Range | 6-150mm |
| Wall Thickness Range | 1-10mm |
| Length | 6000mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage | Industrial applications, plumbing, structural support |
| Features | Corrosion resistant, High strength, Durable pipes, Long lasting, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEVASHISH INDUSTRIAL METALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Pipes in bulk from DEVASHISH INDUSTRIAL METALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2003
GST NO
27ADKPV7754M1ZI
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADKPV7754M1ZI
Mumbai, Maharashtra
Chief Executive Head
Mr. Vivek J. Vyas
Address
63/B, 1st Kumbharwada Lane, Bhandari Street, Near Gol Deol, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
Stainless Steel Pipes in Mumbai
Report incorrect details






























