



Ss Perforated Sheets
Price: 125 INR / Square Feet
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Square Feet
In Stock
Product Specifications
| Corrosion Resistant | Yes |
| Diameter | 0.8 mm (hole diameter) |
| Heat Resistance | Yes |
| Recyclable | Yes |
| Product Form | Sheet |
| Product Name | Other, SS Perforated Sheets |
| Steel Type | Stainless Steel |
| Steel Product Type | Other, Perforated Sheet |
| Grade | SS304 |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Other, Rectangular |
| Surface | Polished |
| Application | Other, Industrial |
| Dimension (L*W*H) | 1250x2500 mm |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS304 |
| Finish Type | Polished |
| Usage | Perforation / filtration |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AMXPC8860H1ZF
Payment Mode
Cash, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AMXPC8860H1ZF
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
PROPRIETOR
Mr. Dinesh Kumar Patel
Members since
1 Years
Address
Shop No.80, Durgadevi Street, Kumbharwada, Mumbai, Maharashtra, 400004, India
stainless steel perforated sheets in Mumbai
Report incorrect details

































