





Power Coated Perforated Cable Tray - Features: High Quality
Price: 217.12 INR / Pack
(184.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
217.12 INR / Pack
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
20
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Color | Other |
| Standard Thickness | 1.6 Millimeter (mm) |
| Length | 2.5 Meter (m) |
| Width | 50-800 Millimeter (mm) |
| Side Rail Height | 100 X 100 X 50 Millimeter (mm) |
| Weight | Differ as per size Kilograms (kg) |
| Usage & Applications | Industrial |
| Warranty | Yes |
| Material | GI/SDGI/SS/Aluminium/MS Powder Coated |
| Features | High quality |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 217.12 INR |
| Mop | 5 |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 250.00 cm |
| Pkg Box Height | 2.50 cm |
| Product Unit | 5 Pack/Packs |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Moq | 5 |
| Returnable | No |
| Color | Other |
| Stock Quantity | 500 |
| Price | 184.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 20 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Breadth | 1.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAICE3424D1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAICE3424D1Z4
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Sumit Chaturvedi
Members since
2 Years
Address
No. 307-311/9, East 12 Ankleshwar Road, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
perforated cable trays in Ankleshwar
Report incorrect details

































