
Ss Pellets - Application: Industrial
Price: 11800.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
11800.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
-10+
Product Specifications
| Design | Other |
| Color | Silver (Natural SS) |
| Width | Varies as per pellet size |
| Technology | Other |
| Metals Type | Other, Stainless Steel (SS) |
| Artwork | Other |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Feature | Other |
| Height | Varies as per pellet size |
| Application | Industrial |
| Dimension (L*W*H) | Custom, per customer requirements |
| Brand Name | S S PELLETS |
| Inflatable | No |
| Appearance | Other, Shiny metallic pellets |
| Material | Stainless Steel |
| Folded | No |
| Stackable | No |
| Weight | Varies as per order specification |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Asia, Central America, Western Europe, Middle East, Africa, Eastern Europe |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001 GMP |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 1.00 in |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Mop | 10 |
| Color | Silver (Natural SS) |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Returnable | No |
| MRP | 11800.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 50 |
| Pkg Box Length | 1.00 in |
| Pkg Box Breadth | 1.00 in |
| Brand Name | RARA |
| Shipping Type | free |
| Price Type | fixed |
| Moq | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Company Details
RARA PHARMATECH AND SURGICALS, Established in 2018 at Ahmedabad in Gujarat, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Stainless Steel Furniture in India. RARA PHARMATECH AND SURGICALS is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading SS Pellets, RARA PHARMATECH AND SURGICALS has made a reputed name for itself in the market with high-quality Canteen Table, Cross Over Bench with Shoes Rack, Cross Over Benches, etc.
Focusing on a customer-centric approach, RARA PHARMATECH AND SURGICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Furniture in bulk from RARA PHARMATECH AND SURGICALS at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, RARA PHARMATECH AND SURGICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stainless Steel Furniture in bulk from RARA PHARMATECH AND SURGICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24CITPR7810J1ZN
Payment Mode
Cheque/DD, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CITPR7810J1ZN
Rating
Ahmedabad, Gujarat
CEO
Mr. Sagar
Members since
5 Years
Address
98, Gajanand Estate, Opp. Devashrya Arcade, Near Hathijan Circle, Sp Ring Road, Hathijan, Vatva, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
kitchen equipment in Ahmedabad
Report incorrect details


































