
Solar Power System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 5kW |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 2x1 meters |
| Weight | 50kg |
| Warranty | 5 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Remote area power, home backup, off-grid systems |
| Features | Clean energy, Easy install, Durable system, Simple operation, Cost effective, Reliable power |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CLFPS0156R1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CLFPS0156R1ZM
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. V. Srinivasan
Address
12/2, Kattabomman Street, MGR Nagar, K.K.Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600078, India
solar power system in Chennai
Report incorrect details

































