
Solar Power Panels - Premium Quality Raw Materials, Innovative Technology, Rigorous Testing For Error Elimination
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Voltage | 36V |
| Weight | 18 kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential, commercial, and utility-scale power generation. |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, High efficiency |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, India Go Solar has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from India Go Solar at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bahadurgarh, Haryana
Proprietor
Mr Rahul
Address
Sector 9, Huda Gymkhana Club, Near Bus Stand. Bahadurgarh, Haryana, 124507, India
solar power panel in Bahadurgarh
Report incorrect details































