
Solar Power Panel Services - Monocrystalline 1650x990 Mm, 300w 24v | Clean Energy, Eco-friendly, Reliable Power, 25 Years Warranty
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial applications, grid-tied systems, off-grid systems, backup power solutions. |
| Certification | IEC 61215, IEC 61730 |
| Features | Clean energy, Eco-friendly, Reliable power, Cost savings, Reduced emissions |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Insolate Solar Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Installation Services from Insolate Solar Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAECI1563K1ZJ
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAECI1563K1ZJ
Faridabad, Haryana
Director
Mr Bharat Patil
Address
73, New D L F Industrial Area, Near N h P C Metro Station, Faridabad, Haryana, 121003, India
solar panel installation services in Faridabad
Report incorrect details















