






Solar Power Panel - 300w, 24v, 1650x992mm, 18kg Monocrystalline | 18% Efficiency, Off-grid Power Generation, Rooftop Installations
Price: 10000.00 INR / Gross
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 18kg |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Usage | Off-grid power generation, Residential and Commercial applications, Rooftop installations |
| Features | Solar energy, Clean power, Renewable source, Cost savings, Eco-friendly |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 34 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | SOLAR INSTALLATIONS,MENTENES,SERVICE,CLEANING,ETX. |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 6 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27NUMPS3916Q1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27NUMPS3916Q1ZB
Bhiwandi, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rashid
Members since
4 Years
Address
House No.1181, New Azad Nagar, Ground Floor, Naigaon Road, Bhiwandi, Maharashtra, 421302, India
solar power panel in Bhiwandi
Report incorrect details































