























Solar Power Panel
Price Trend: 17000.00 - 22000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
25 kilowatt
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Photovoltaic |
| Power Output | 300W-400W |
| Dimensions | 1650x992x35 mm |
| Cell Efficiency | 18%-20% |
| Weight | 20-25 kg |
| Frame Material | Zinc-coated steel |
| Usage | Residential, commercial rooftop power generation |
| Features | High voltage, Long life, Low maintenance, Cost reduction, Easy cleaning, Durable frame |
| Supply Ability | 100000 Per Month |
| Delivery Time | 3-4 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BMNGP8161L1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BMNGP8161L1ZL
Karnal, Haryana
Proprietor
Mr Gulab Pal
Address
Galli no 2 vijay nager kachwwa rode near matha farm karnal po CSSRI Karnal, Haryana, 132001, India
solar power panel in Karnal
Report incorrect details


































