
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Akshay Urja
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Rooftop solar energy generation for residential and commercial applications. Ideal for grid-tied or off-grid systems. |
| Warranty | 25 years |
| Features | Clean energy, Solar power, Reduced costs, Eco-friendly, Renewable |
Company Details
AKSHAY URJA PVT. LTD., Registered in 2009 at Pune in Maharashtra, is a leading service provider of Solar Products & Equipment in India. AKSHAY URJA PVT. LTD. is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Solar Products & Equipment, AKSHAY URJA PVT. LTD. has made a reputed name for itself in the market with satisfactory Solar Charger, Solar LED Street Light, Solar Photovoltaic Lighting Systems, etc.
Focusing on a customer-centric approach, AKSHAY URJA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from AKSHAY URJA PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, AKSHAY URJA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from AKSHAY URJA PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
GST NO
27AABCA4882E1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABCA4882E1ZR
Pune, Maharashtra
Name
Mr Rajiv Agarkar
Address
Flat No-1, Purshotam Apartment, 132-A, Parvati, Pune, Maharashtra, 411030, India
Report incorrect details

































