
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Akshay Premium Solar
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Residential and commercial rooftop installations for electricity generation. |
| Warranty | 25 years |
| Features | Clean Energy, Renewable Source, Reduced Costs, Eco-Friendly, Sustainable Power |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kurukshetra, Haryana
M. D.
Mr. Gaurav Saini
Address
Head Office - KDB Road Sunderpur Chowk, Kurukshetra, Haryana, 136118, India
solar power panel in Kurukshetra
Report incorrect details

































