
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Shenzhen Sungreat
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 3.7 KW |
| Voltage | 48V |
| Dimensions | 150x200x50 mm |
| Weight | 5 kg |
| Material | Aluminum |
| Efficiency | 95% |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Solar energy conversion for off-grid/grid-tied systems |
| Features | High performance, Low maintenance, Weather resistant, Durable design, 3.7KW capacity |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
43
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Director
Mr. Chen Ronald
Address
Floor 2, Building 72, Longsheng New Village, Longhua New District, Shenzhen, Guangdong, China
solar power panel in Shenzhen
Report incorrect details




























