
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
15
Brand Name :
Jetpower
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Photovoltaic |
| Material | Silicon |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Efficiency | 18% |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Warranty | 10 years |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Features | High efficiency, Easy install, Long life, Renewable energy, Reduced costs |
| Payment Terms | Others |
| Delivery Time | 3-4 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | North India |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2006
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ABNPS6484Q1ZF
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABNPS6484Q1ZF
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jk Sachdeva
Address
F-110, Ist Floor, DDA Building Number 5, Janakpuri District Center, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details


































