
Solar Power Panels - High-efficiency Waree, Jinko Modules | 25 Years Warranty, Delta, Abb, Avo Inverters With 5 Years Warranty, Versatile On-grid, Off-grid & Hybrid Systems
Price: 24 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Manufacturer | Waree, Jinko |
| Power Output | 300-400W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18-20% |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Rooftop solar, solar power plants, net metering, on-grid and off-grid systems, solar pumps, street lights |
| Features | Clean energy, Renewable source, Cost savings, Reduced emissions, Sustainable power, Reliable supply |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | West India |
Product Overview
Key Features
a cPanels Make:- Waree, Jinko with 25 yrs Wrty
a cInverter Make:- Delta, ABB,AVO with 5 yrs Wrty
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HITECH POWER SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from HITECH POWER SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BIQPB9343C1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BIQPB9343C1Z8
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Ashfaque
Address
Patel Pride, Sadatnagar, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431010, India
Report incorrect details







































