
Solar Power Pack
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Prolight
In Stock
Product Specifications
| Power Capacity | 1kW-100kW |
| Panel Type | Polycrystalline |
| System Voltage | 24V/48V |
| Inverter Type | Grid-tie |
| Mounting | Rooftop |
| Warranty | 5 years |
| Usage | Home and office illumination, power plants (2kW, 5kW, 15kW) |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Cost effective, Durable, Reliable, Efficient |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
16
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AEJPD0094C1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AEJPD0094C1ZT
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. K. S. Deshpal
Address
NO. 22, 6th Cross, 8th Main, Ganesha Block, Mahalaxmi Layout, Bengaluru, Karnataka, 560096, India
solar power pack in Bengaluru
Report incorrect details
































