
Micro Solar Panels - Premium Quality, 300w Output | Durable, High-efficiency, Eco-friendly Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Blue |
| Power Output | 100W |
| Dimensions | 1000x500 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 12V |
| Weight | 10kg |
| Warranty | 5 years |
| Usage | Off-grid power generation |
| Certifications | IEC 61215 |
| Features | High Efficiency, Durable Design, Easy Install, Low Cost, Reliable Power |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Micro E Project has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Micro E Project at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Raichur, Karnataka
Proprietor
Mr. Shri Vallabh
Address
7-6-71/4, Krishna Complex, Vasavi Nagar, Raichur, Karnataka, 584101, India
solar cell panel in Raichur
Report incorrect details






































