
Hakke Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Material | Silicon |
| Usage | Residential rooftop solar power generation |
| Warranty | 10 years |
| Features | Clean energy, Cost savings, Eco-friendly, Reliable power, Renewable source |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | On Order Per Week |
| Delivery Time | 02 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hakke Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Hakke Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Anekal, Karnataka
Marketing Manager
Mr . Ranjan Kumar
Address
298, Bommasandra-Jigani Link Road Industrial Area, Jigani, Anekal, Karnataka, 560105, India
portable solar panel in Anekal
Report incorrect details
































