
Solar Panels - High-quality Material, Reliable Design, Excellent Performance - Safe And Tested For Flawless Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300W-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990x35mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial applications, including home electrification, rural areas and cities |
| Features | High efficiency, Reliable power, Safe operation, Easy installation, Long lifespan, Cost effective |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Excellent performance
Reliable
Safe to use
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ATTHAKALAP ELECTRICALS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from ATTHAKALAP ELECTRICALS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Aurangabad, Maharashtra
Director
Mr. Sonawane
Address
Plot No 82, N-2, Cidco, Wadhava Village, Kamgar Chowk, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431005, India
Report incorrect details


































