
Priganik Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Mono-crystalline |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Cell Efficiency | 18-20% |
| Weight | 20-25kg |
| Usage | Remote area power, renewable energy generation |
| Warranty | 25 years |
| Features | High efficiency, Robust construction, Renewable energy, Clean power, Cost effective |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Features:
Robust construction
High efficiency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Priganik Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Priganik Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Marketing Director
Ms. Priyanka Priyadarshni
Address
20, Rishi Colony, Gatta, Tonk Phatak, Jaipur, Rajasthan, 302015, India
small solar panels in Jaipur
Report incorrect details







































