
Solar Panel 2 Kw
Price Trend: 50.00 - 2000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
2
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 2 kW |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 25 kg |
| Voltage | 36V |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential/commercial power generation |
| Features | Clean energy, Cost savings, Renewable source, Reduced emissions, Reliable power |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
These Solar Panel available in all sizes.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Oriana Power Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Oriana Power Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCO7980R1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCO7980R1ZJ
Noida, Uttar Pradesh
Engineering Manager
Mr. Amit Singh
Address
Plot No. C-66, C Block, Sector 2, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
small solar panels in Noida
Report incorrect details








































