
Prabanch Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 10 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial applications, grid-tied or off-grid systems, solar power generation |
| Features | Solar Power, Clean Energy, High Efficiency, Durable, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, prabanch sakthi has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from prabanch sakthi at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhuvanagiri, Tamil Nadu
proprietor
Mr. Bala Murugan
Address
59/2, pudhu pillaiyar koil street, cuddalore, Bhuvanagiri, Tamil Nadu, 608601, India
Report incorrect details





































