
S.m. Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Warranty | 15 years |
| Usage | Rooftop solar energy generation for residential and commercial applications. |
| Features | High Efficiency, Reliable Power, Durable Design, Long Warranty, Easy Installation, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABPFS5129L1ZI
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABPFS5129L1ZI
Nashik, Maharashtra
Manager
Mr Sakshi Kapoor
Address
18, First Floor, Mamta Anand Sankul, Near Fame Multiplex, Nashik Poona Road, Nashik Road, Nashik, Maharashtra, 422006, India
solar cell panel in Nashik
Report incorrect details











































