
Deepak Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 250W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Battery backup systems, homes, offices, telecom, lighting, pumps |
| Features | High efficiency, Reliable power, Standalone systems, Battery charging, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
Houses & Offices
Remote Telecom installation
Obstruction Lighting
Water Pumps
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Deepak Power Storage Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Deepak Power Storage Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1948
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Sales Director
Mr. Sukhminder Singh Brar
Address
Office No. 803, Indra Prakash, 21, Barakhama Road, Near Barakhama Metro Station, New Delhi, Delhi, 110001, India
Report incorrect details



































