
Sukoon Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Cell Efficiency | 17%-20% |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential & commercial power generation |
| Features | Solar power, Clean energy, Renewable source, Cost effective, Long lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sukoon Power Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Sukoon Power Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BWUPP4931L1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BWUPP4931L1ZT
Gandhinagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Kaushal
Address
Plot No C/111, Swagat Rainforest 2, Opp Swaminarayan dham, Ahmedabad Gandhinagar Hwy, Gandhinagar, Gujarat, 382421, India
Report incorrect details






































