
Relembed Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 250-350W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 15-25kg |
| Efficiency | 18-20% |
| Warranty | 25 Years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Rooftop & solar farms. Size analysis by our technical team. |
| Features | Solar Power, Renewable Energy, Rooftop Install, Cost-effective, Sustainable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Relembed Technologies Pvt.Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Relembed Technologies Pvt.Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr. Manjunath Chockalingam
Address
No.731, Mico Main Road, Chennakeshavanagar, Near Hosa Road, Bengaluru, Karnataka, 560100, India
Report incorrect details







































