
Asterix Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300-400W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Voltage | 36V |
| Warranty | 10 years |
| Efficiency | 18-20% |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | High efficiency, Long lifespan, Reliable power, Competitive price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Asterix Energy has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Asterix Energy at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Director
Mr Praveen Hariram
Address
11, Medavakkam High Road, Adambakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600088, India
Report incorrect details





































