
R P Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Cell Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Weight | 20kg |
| Efficiency | 18-20% |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Renewable energy generation for residential, commercial, and utility-scale applications. |
| Features | Power preservation, Energy conversion, Custom sizes, Competitive price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R P Solar Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from R P Solar Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bulandshahar, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Lalit Kumar Pal
Address
Raja Babu Market, Near Syana Bus Stand, Bulandshahar, Uttar Pradesh, 203001, India
Report incorrect details







































