
Swara Solar Panels - High-quality Raw Material, Expert Quality Check | Excellent Efficiency And Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 25 Years |
| Usage | Residential and commercial applications for electricity generation and renewable energy |
| Features | Clean Energy, Sustainable Power, High Efficiency, Reliable Performance, Cost Savings |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Producer
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AJKPN9646E1ZR
Certification
ISO ISI MNRE CERTIFIED
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AJKPN9646E1ZR
Sangli, Maharashtra
proprietor
Mr Prashant Nalawade
Address
At Post-Kavalapur, Near Water Tank, Dental Collage Road, Taluka-Miraj, Dist- Sangli, Sangli, Maharashtra, 416416, India
Report incorrect details



































