
Agahamam Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Black |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 15-20kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial electricity generation |
| Features | Clean energy, Sustainable power, High efficiency, Cost effective, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Agahamam Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Agahamam Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Head-Solar Products
Mr. Amit Thussu
Address
148-B, Pocket 1 , K.V 2, Sector-82 , Noida, Uttar Pradesh, 201304, India
Report incorrect details



































