
Ege Solar Panels - Polycrystalline & Monocrystalline Cells, Up To 280w Power Output, 25-year High-performance Guarantee, Ideal For Tropical & Maritime Environments
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 280W |
| Cell Type | Polycrystalline |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 18 kg |
| Warranty | 25 years |
| Operating Temperature | -40°C to +85°C |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial applications |
| Features | High output, Long lifespan, Durable, Reliable, Versatile, High efficiency |
Product Overview
Key Features
EGE modules can be used for various applications ranging from several Megawatts to modules for private individuals, with a guaranty of high performance even in the most stringent tropical or maritime environments.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Eco Green Energy has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from Eco Green Energy at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nantong, Jiangsu
Name
Alex Zhang
Address
601 JinTang Builing 198# GongNong Road Nantong, Jiangsu, 226007, China
Report incorrect details








































