
Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 20 kg |
| Cell Efficiency | 18% |
| Usage | Renewable energy generation for homes, businesses, and off-grid applications. |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Warranty | 25 years |
| Features | Clean energy, High efficiency, Renewable power, Sustainable choice, Cost savings |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Suriyauki has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Suriyauki at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday










































