
Solar Panel System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250W-500W |
| Voltage | 12V-48V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1.6m x 1m |
| Weight | 20kg |
| Efficiency | 18%-22% |
| Usage | Residential & commercial solar power generation |
| Warranty | 10 years |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, High efficiency |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PRBM BUSINESS SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from PRBM BUSINESS SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Bhusan Patil
Address
Sr. No. 91/1, Plot No. Fl-B3, Krishna Heights, Mukai Nagar, Khadakwasla, Near Indra Pastha Hotel, Pune, Maharashtra, 411024, India
solar system in Pune
Report incorrect details


































