
Solar Panel & System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 1000x500mm |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial applications. Powering homes and businesses. |
| Features | Clean energy, Solar power, Renewable source, Reduced costs, Eco-friendly |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MECON SERVICES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from MECON SERVICES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AERPS7967M1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AERPS7967M1Z5
Thane, Maharashtra
Accountant Manager
Mr. Vinayak S. Shaligram
Address
A-1/403, Raunak Park, Pokharan Road, No. 2, Thane, Maharashtra, 400610, India
solar system in Thane
Report incorrect details

































