
Solar Panel System - High-efficiency Modules, Durable Design For Long-lasting Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Material | Aluminum frame |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential rooftops and small commercial buildings |
| Compliance | IEC 61215 |
| Mounting | Roof-mount |
| Features | Clean energy, Cost savings, Eco-friendly, Renewable, Reliable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S V MARKETING INDIA PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from S V MARKETING INDIA PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
1998
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29AAJCS7905G1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAJCS7905G1ZZ
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr. Madhan Mohan Reddy
Address
BNo No 885/25D, 2nd Floor, 28th Main, 9th Block Jayanagar, Bengaluru, Karnataka, 560069, India
Report incorrect details








































