
Solar Panel (Sp-02)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650 x 990 mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Material | Silicon |
| Usage | Residential rooftop power generation |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 10 years |
| Features | Solar power, Energy efficient, Renewable energy, Cost effective, Long lasting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Brimatec Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Brimatec Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Dealer
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jabalpur, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Nandan Choithani
Address
Vijay Nagar, Kachnar city, Jabalpur, Madhya Pradesh, 482002, India
solar energy panel in Jabalpur
Report incorrect details




































