
Solar Panel Pv Module
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | PV Module |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W-400W |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Open Circuit Voltage | 40V |
| Short Circuit Current | 9A |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential, commercial, industrial power generation |
| Certification | IEC 61215 |
| Features | High efficiency, Easy install, Low maintenance, Durable design, Cost effective, Reliable power |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ankleshwar, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Augusta R Shah
Address
No-A/1, Kuber Palms, Opp. Mahavir Cinema, Near Ongc Colony, Dist: Bharuch, Ankleshwar, Gujarat, 393010, India
Report incorrect details


































